Aktualnosci

Jak ubrać się na spotkanie z partnerem biznesowym?

Wielu początkujących przedsiębiorców tak naprawdę nie ma pojęcia na temat ubioru, kiedy przychodzi co do czego w czasie spotkań biznesowych – a tak naprawdę to może mieć ogromny wpływ na to, jak druga strona cię postrzega. Jak więc ubierać się, kiedy musisz spotkać się ze swoim partnerem biznesowym?

Które kolory warto wybrać?

Psychologowie biznesowi sugerują, że najlepsze kolory do takich sytuacji biznesowych to niebieski, granatowy, szary, beżowy i ciemnozielony. Unikaj jasnych, jasnych kolorów, które nie tylko będą rozpraszać rozmówcę, ale także będą sprawiać wrażenie nieprofesjonalnych. Przykładem jest garnitur w biało-czerwoną kratkę, więc unikaj ,,krzykliwych” stylów – jeśli chcesz robić z kimś interesy.

Bądź wszechstronny

Bardzo ważny jest dobór odzieży do sytuacji. Masz spotkanie biznesowe w grupie, którą znasz od wielu lat? Idealne będą ubrania takie jak koszule i jeansy. Planujesz poważną rozmowę z przedstawicielem dużej firmy? Nie ma nic złego w zakładaniu najlepszego garnituru i wyjmowaniu najlepszych spinek do mankietów. Oczywiście w obu przypadkach teoretycznie można przyjąć, że garnitur jest zawsze najlepszym rozwiązaniem, choć nie zawsze. Teoretycznie z racji tego, że posiadasz firmę, musisz być poważny, ale odchylenia od norm i niekompatybilność mogą zaskoczyć naszych najstarszych partnerów biznesowych, co może niekorzystnie wpłynąć na nasze relacje biznesowe z tą osobą.

A co jeśli spotykasz się z kimś w sposób ,,zdalny”?

Oczywiście w dobie pandemii niewiele osób spotyka się na spotkaniach biznesowych – wolą prowadzić spotkania online. Oczywiście nie z tego powodu nie powinieneś go nosić – w tym przypadku najlepiej jest nosić mniej profesjonalną odzież, ale nie należy nosić tego, co zwykle chodzimy po domu. Wystarczy wyprasowana koszula z dżinsami – jeśli masz zamiar wstać od stołu – pamiętaj przynajmniej, aby kamera była skierowana w taki sposób, aby nie ukazać czegoś, co nie chciałbyś, aby zostało zobaczone.

Pamiętaj o tym, aby nie przychodzić w brudnych butach

Bardzo wiele osób zapomina o tym, że buty bardzo wiele mówią profesjonaliście o tym, jakim człowiekiem jesteś. Dlatego też aby dać sobie jak największe szanse, najlepiej jest wyczyścić i wypastować buty, ponieważ w ten sposób pokazujesz się jako człowiek schludny, z którym warto jest robić interesy. Pamiętaj także aby do garnituru na przykład nie zakładać trampek, ponieważ to będzie wyglądało bardzo nieprofesjonalne – dobre mokasyny powinny zdać egzamin.

Źródło: https://najlepszeiq.pl/