O nas

Międzynarodowy Instytut Rozwoju (MIR) to fundacja, która powstała w styczniu 2014 roku. Jest  organizacją, którą tworzą specjaliści z dziedziny: biznesu, finansów, marketingu, public relations oraz pozyskiwania dotacji unijnych i rządowych. Osoby, na których opiera się MIR posiadają wieloletnie doświadczenie, a praca jest dla nich jednocześnie pasją. Trzy główne filary, na których opiera się nasza fundacja to zaangażowanie, pasja i indywidualne podejście do podejmowanych działań.

Misją MIRu jest wspieranie ludzi, NGO i przedsiębiorstw w osiąganiu kolejnych etapów ich rozwoju, poprzez szerzenie ducha przedsiębiorczości, integrację środowiska biznesu i NGO oraz prowadzenie działalności szkoleniowo-doradczej.

Międzynarodowy Instytut Rozwoju kieruje się w swoim działaniu Kodeksem Etycznym.

LOCUS Biuro Coworkingowe jest prowadzone przez Międzynarodowy Instytut Rozwoju.  Zapewniamy pełną obsługę kancelaryjno-biurową firmom, których albo nie mają własnych biur, albo takim które jedynie od czasu do czasu potrzebują biurowego zaplecza. Jesteśmy wsparciem dla początkujących, alternatywą dla rozwijających się, ciekawą propozycją dla szukających nowoczesnych rozwiązań przedsiębiorców.

Stawiamy na rzetelne i profesjonalne podejście do powierzonych zadań, otwartą postawę wobec oczekiwań Klienta (nie ma dla nas rzeczy niemożliwych), ciągły rozwój samych siebie i swojej oferty oraz uśmiech. Pragniemy być kojarzeni z sympatyczną obsługą na najwyższym poziomie profesjonalizmu. Z dbałością o najdrobniejsze szczegóły i estetykę, budujemy przyjazne, profesjonalne i prestiżowe miejsce pracy dla naszych Klientów. Tworzymy miejsce, o którym się mówi, w którym warto być i do którego chce się wracać. Nasi Klienci mogą się czuć u nas, jak u siebie. My jesteśmy wizytówką naszych Klientów.

Międzynarodowy Instytut Rozwoju i LOCUS Biuro Coworkingowe swoją siedzibę ma w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 276 w centrum biznesowym TOPAZ Business Park. Jest to kompleks czterech budynków, który cechuje bardzo wysoki standard wykończenia pomieszczeń. Teren jest ogrodzony, zadbany, chroniony i monitorowany. Parking jest bezpłatny i do dyspozycji najemców oraz klientów. Znakomita lokalizacja w centrum miasta umożliwiająca łatwy wyjazd w każdym kierunku miasta oraz dobry dojazd komunikacją miejską

Historia Fundacji MIR
Fundacja uzyskała wpis do rejestru Stowarzyszeń w maju 2014 roku. Jej założycielem są  ludzie, których życiem rządzi pasja i niesłabnące zaangażowanie w realizację różnych projektów, głównie w ramach szeroko pojętej edukacji.
Podsumowując doświadczenia, które mamy i oglądając owoce naszych działań dojrzeliśmy do tego, by powołać  Fundację, której celem będzie tworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju szeroko rozumianej przedsiębiorczości.
Poprzez swoją działalność chcemy wspierać  lokalnych przedsiębiorców, pomoc w aktywizacji rodzicom powracającym na rynek pracy jak również wszystkim, którzy chcą  doskonalić i podnosić swoje kwalifikacje.

Odbiorcami naszych projektów jest dzieci, młodzież, osoby bierne zawodowo, studenci, czy start up, 

U podstaw naszej filozofii działania leży chęć zdobywania wiedzy, nieustanny rozwój jednocześnie zachowując harmonię między życiem zawodowym a prywatnym.